ponad 200 sklepów

Converse

ERX by Don C

CONVERSE PREZENTUJE KOLEJNĄ KOLEKCJĘ ERX W INTERPRETACJI DONA C

Don C konfrontuje ze sobą dwa spojrzenia na odnowioną klasykę


Po jesiennej premierze wspólnej kolekcji Converse i Don C, na światło dzienne wychodzi kolejna, zaskakująca interpretacja modelu ERX.
Don C, amerykański designer luksusowego streetwear’u, stojący za markami Just Don i RSVP Gallery, nie kryje swojej osobistej fascynacji ERX-ami i miłości do sportu. Dzięki wspomnieniom związanym z tym modelem, projektant łączy swoje osobiste upodobania, przenosząc styl sportowy na ulicę. Wykorzystuje przy tym stylistykę lat 80-tych i dostosowuje ją do współczesnych standardów.
W kolekcji występują dwa przeciwstawne motywy zwane „Animal” i” Metal”, które powstały w oparciu o encyklopedyczną wiedzę Dona C na temat koszykówki i nowoczesnego streetwear'u. ERX, zbudowany tak, aby wprowadzić styl na wyżyny funkcjonalności, szczyci się odnowioną podeszwą EVA, podczas gdy cholewka ze wszystkimi panelami swojej konstrukcji i gumową podeszwą nawiązuje do oryginału z lat 80-tych.
ERX-y z serii „Animal” nawiązują do ciągłej rywalizacji pomiędzy drapieżnikiem a ofiarą. Buty z tego cyklu posiadają nadruki z motywami dzikich zwierząt co jest dodatkiem typowym dla Dona C, a także nawiązaniem do pierwszej współpracy artysty i marki. Do każdej pary butów dołączone są dwa zestawy sznurówek, nawiązujących do nadruku zdobiącego piętę sneakersa.
ERX-y z serii „Metal” są zainspirowane erą glam metalu. Szał, który pojawił się w latach 80-tych wokół gatunków punk rocka i pop-u, zmienił stylówki noszone przez te subkultury w nowy trend definiujący tamte czasy. Na ERX-ach znajdziemy zatem wielobarwne ćwieki czy zagięcia, dzięki którym widzimy sylwetkę przez pryzmat nowoczesnego streetwear’u. Wszystkie sneakersy mają duże logo „CONS” nadrukowane na języku, błyszczące grafiki oraz kilka opcji wiązania.
Kolekcja będzie dostępna już od połowy stycznia w salonach Converse w Warszawie, w Złotych Tarasach i Arkadii, w Trójmieście w Galerii Bałtyckiej, w Krakowie w Galerii Krakowskiej, a także w sklepie Run Colors, WSS oraz SneakerStudio.
O CONVERSE
Converse Inc., firma oferująca buty i odzież z siedzibą w Bostonie, w stanie Massachusetts, jest spółką należącą do NIKE Inc. Marka Converse powstała w 1908 roku i jest rozpoznawalna jako marka umożliwiająca wyrażanie siebie ludziom wszystkich kultur z całego świata. Interpretacja i adaptacja kultowych sneakersów, w tym Chuck Taylor® All Star®, One Star® i Jack Purcell® sięgają dziesięcioleci.
Więcej informacji na: www.converse.pl oraz na @converse.polska

Bądź na bieżąco z nowościami Modnego centrum miasta
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi Newsletter Galeria Bałtycka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych i marketingowych w rozumieniu art.10 ust.1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 Nr 144 poz. 1204 ze zmianami) od ECE Projektmanagement Polska Sp. z o. o.z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przeskok 2
Oświadczam, że mam ukończone 16 lat

* pola wymagane

Wyślij
Magazyn Trendy