ponad 200 sklepów

Uszyj jasia dla dzieci ze szpitala - akcja charytatywna

23.02.2019

W najbliższą sobotę, 23 lutego, w Galerii Bałtyckiej odbędzie się maraton szycia i pomagania pod hasłem „Uszyj jasia”. Wszyscy chętni będą szyć poszewki na poduszki dla maluchów przebywających w gdańskim szpitalu Dziecięcym Polanki. Dotychczas dzięki akcji udało się uszyć ponad 12 tysięcy poszewek dla niemal 100 szpitali z całej Polski.
Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 8-letniego obecnie Bruna. Kiedy 6 lat temu trafiła z synkiem do szpitala, zauważyła, że na oddziale dla dzieci brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek.
Do dziś dzięki akcji udało się uszyć ponad 12 tysięcy poszewek, które trafiły na oddziały pediatrii do niemal stu szpitali w całej Polsce. - Zdarza się, że placówki, którym przekazaliśmy pościel, po jakimś czasie odzywają się do nas z prośbą o ponowną pomoc, ponieważ poszewki już się zużyły. To dowód na to, że ta akcja wciąż jest ważna i potrzebna - mówi Natalia Bielawska, która będzie obecna w Galerii Bałtyckiej podczas sobotniego maratonu szycia.
Co ważne, brak umiejętności posługiwania się maszyną krawiecką nie jest żadną przeszkodą w tym, by pomóc. Na chętnych w Galerii Bałtyckiej (od godz. 11 do 18) czekało będzie 10 stanowisk z maszynami do szycia. Będą także tkaniny, nici, przybory krawieckie oraz osoby, które pokażą, jak prawidłowo i bezpiecznie szyć. - Ważne jest, by te poszewki były kolorowe. Mają dawać dzieciom leżącym w szpitalach radość i uśmiech - mówi pomysłodawczyni akcji i dodaje, że na maraton szycia warto przyjść całą rodziną. - Często podczas naszych akcji obserwuję rodziców z dziećmi, którzy mają wielką radość z tego, że wspólnie udaje im się coś zrobić dla tych, którzy zwyczajnie tego potrzebują.
Zazwyczaj podczas jednej akcji udaje się uszyć około 150 – 250 poszewek. Te, które powstaną w sobotę w Galerii Bałtyckiej, trafią do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. - Bardzo się cieszymy, że tegoroczna akcja „Uszyj jasia” jest dedykowana naszemu szpitalowi. Zależy nam, aby nasi mali pacjenci jak najmilej zapamiętali pobyt u nas. Poszewki, które powstaną w sobotę, z pewnością w tym pomogą, dlatego zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy niespodzianki - mówi Jarosław Cejrowski, rzecznik gdańskiego szpitala.

Akcja charytatywna „Uszyj jasia”, Galeria Bałtycka, 23 lutego (sobota), od godz. 11 do 18. Wydarzenie poprowadzi Witold Odrobina z TVN Turbo. Na miejscu będą obecni przedstawiciele Szpitala i Natalia Bielawska, pomysłodawczyni akcji.
Partnerem akcji jest firma produkująca maszyny do szycia JUKI i dystrybutor maszyn Anwo. Wszystkie uszyte poszewki zostaną przekazane do Szpitala Dziecięcego „Polanki” w Gdańsku.

Bądź na bieżąco z nowościami Modnego centrum miasta
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi Newsletter Galeria Bałtycka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych i marketingowych w rozumieniu art.10 ust.1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 Nr 144 poz. 1204 ze zmianami) od ECE Projektmanagement Polska Sp. z o. o.z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przeskok 2
Oświadczam, że mam ukończone 16 lat

* pola wymagane

Wyślij
Magazyn Trendy