ponad 200 sklepów

Timberland

ReBOTL od Timberland

Czy chcesz zmieniać swoją okolicę i chronić planetę razem z milionem zaangażowanych ludzi na całym świecie?
Poznaj ReBOTL od Timberland. Nową, zieloną technologię która przetwarza zużyte butelki PET do produkcji materiału. W każdym bucie Timberland oznaczonym ReBOTL znajdziesz od 6 do 10 plastikowych butelek, które Ty kiedyś wyrzuciłeś a my nadaliśmy im drugie życie w procesie produkcji.

 
Czym jest ReBOTL? To materiał z przetworzonych butelek - wyjątkowo lekki, wytrzymały i oddychający. Używany do produkcji cholewek w butach Timberland. Od 2009 roku przetworzone butelki PET można było znaleźć też w podeszwach, wyściółkach oraz sznurowaniach butów Timberland. W sumie od 2009 roku Timberland wykorzystał ponad 300 milionów plastiku do produkcji materiałów do swoich kolekcji.
 
 - Co robimy w Timberland? Wprowadzamy kolekcję butów, która w 50% jest wykonana z plastikowych butelek PET – mówi Joanna Zając-Cekiera, marketing manager Timberland Polska. – Dajemy zużytym butelkom drugie życie, wytwarzając z nich materiał, który wykorzystujemy do produkcji cholewek w naszych butach. Średnio każdy produkt będzie miał w swoim składzie nawet 10 plastikowych, przetworzonych butelek.
 
Kolekcja ReBOTL na sezon Spring/Summer 2019 to kolekcja knitowych sneakersów – flagowych brył Timberland. Cupsole, Flyroam, Alpine Chuckka. Wszystkie w żywych, letnich kolorach.
 
Od jesieni 2019 90% butów Timberland będzie zawierało w swoim składzie przynajmniej jeden element wykonany z materiału ReBOTL.
Bądź na bieżąco z nowościami Modnego centrum miasta
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji usługi Newsletter Galeria Bałtycka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych i marketingowych w rozumieniu art.10 ust.1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 Nr 144 poz. 1204 ze zmianami) od ECE Projektmanagement Polska Sp. z o. o.z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przeskok 2
Oświadczam, że mam ukończone 16 lat

* pola wymagane

Wyślij
Magazyn Trendy